تولد نوزاد غول پیکر در اندونزی

جام جم آنلاین: رسانه‌های دولتی اندونزی از تولد یك نوزاد غول پیكر در یكی از بیمارستان‌های این كشور خبر داده و اعلام كردند این نوزاد غول پیكر 8 كیلو و 700 گرم وزن دارد.

به گزارش ایسنا، «اكبر ریض الدین» نوزاد پسری كه روز پیش در یكی از بیمارستان‌های اندونزی و با عمل سزارین به دنیا آمد، هشت كیلو و 700 گرم وزن دارد و به دلیل وزن زیادش نامش به عنوان نوزاد غول پیكر در كتاب ركوردهای گینس به ثبت رسید.

دكتر «بینسار سیتانگان» پزشك متخصص زنان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:‌این نوزاد از یك مادر دیابتی و طی یك عمل 40 دقیقه‌ای به دنیا آمد. البته عمل سزارین این مادر به دلیل بیماری و وزن زیاد و غیر طبیعی نوزادش تا 40 دقیقه به طول انجامیده است.

وی خاطر نشان كرد: وزن زیاد این كودك به دلیل گلوكزی است كه طی دوران بارداری از طریق جفت از بدن مادر به نوزاد منتقل شده است.

‌این نوزاد سومین پسر خانواده محسوب می‌شود،‌ از طرفی دو پسر دیگر این خانواده حین تولد پنج كیلو و 300 گرم و چهار كیلو و 500 گرم وزن داشتند.

گفته می‌شد ركورد پیشین متعلق به یك كودك اندونزیایی دیگر بود كه در سال 2007 میلادی با شش كیلو و 700 گرم در «جاكارتا» به دنیا آمد. علاوه بر این در سال 1879 میلادی نیز یك نوزاد با 10 كیلو و 400 گرم در ایالات متحده آمریكا به دنیا آمد كه 11 ساعت پس از تولد درگذشت. همچنین در سال 1955 میلادی نیز یك نوزاد با 10 كیلو و 200 گرم در ایتالیا و دیگری با همین وزن در سال 1982 میلادی در آفریقای جنوبی به دنیا آمدند كه نام تمامی آنها به دلیل وزن زیاد و غیر طبیعی حین تولد در كتاب ركوردهای گینس به ثبت رسید.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 آبان 1388    | توسط: ElHaM No1    |    | نظرات()